Kangasalana Lentolassa myydään lähes uudenveroinen teollisuuskiinteistö
Alue on lähellä Lahdentietä, tie 12 ja sinne on hyvä kulkuyhteys. Hki-Jkl moottoritien liittymään n. 8 km. Tampereen keskustaan n. 13 km.
Tontti on kooltaan 3290 m2 ja sillä on rakennusoikeutta jäljellä vielä 1044 m2. Piha-alue on lähes kokonaan asfaltoitu ja tasainen sekä kokonaan aidattu. Tontilla sijaitsee myös kuiva-ainesiilot. Kiinteistötunnus 211-417-1-347, oma omisteinen tontti.
Tontilla sijaitsee yksi rakennus, joka on valmistunut v. 2020. Lopputarkastus on tehty viime joulukuussa ja tarvittavat korjaukset (kaide, kyltit) on tehty. Rakennus koostuu halliosasta sekä kaksikerroksisesta toimistosiivestä. Kokonaispinta-ala on 593m2.
Toimisto:
-Kooltaan 139m2
-Alakerrassa avoin tila, jossa keittiö ja työpiste. Lisäksi sosiaalitilat: pukuhuone, pesutilat, wc. Suora käynti halliin.
-Yläkerrassa on tyylikäs avoin toimisto, jossa keittiönurkkaus ja wc
-Lattialämmitys
Halli:
-Kooltaan yhteensä 454 m2
-Jaettu kahteen osaan, käyntiovi välissä: 345m2 ja 109m2
-Korkeus n. 6 m
-Syvyys n. 18 m
-Isommassa hallissa kaksi nosto-ovea , pienemmässä hallissa yksi nosto-ovi
-Nosto-ovien koko 5x6 m
-Suuret öljyn- ja hiekanerotuskaivot
-Pienemmässä hallissa on lisätty kosteussuojauksena lujalevyt seinäpeltien taakse ja kattoon lisätty vedeneristävä maali, käytetty kuljetusajoneuvoille ns. sulatus- ja pesuhallina
-Paineilmalinjasto
-Savunpoisto
-Koneellinen ilmanvaihto
-Sähkölämmitteinen vesikiertoinen lattialämmitys koko kiinteistössä. Lämmön talteenottojärjestelmä.
-Pääsulake 125A
Tila on vapautumassa nykyiseltä käyttäjältä alkuvuoden aikana. Pitkä-aikainen vuokraus on mahdollista.
Kysy lisää, sovitaan käyntiaikaa paikan päälle.
annina.niemi@logistila.fi tai p. 050 440 9457