MYYDÄÄN HALLITILA PORNAISISSA!!!
Pornaisten Portin teollisuusalueella on myytävänä monikäyttöinen hallitila. Halli sopii hyvin varastointiin tai vaikkapa autopajaksi.
Tila myydään arvonlisäverolliseen käyttöön.
Halli (pohjakuvassa halli A) on pinta-alaltaan noin 160m². Tilassa on lisäksi noin 50m²:n kokoinen parvi, jonne on rakennettu keittiö sekä wc ja suihku. Hallista on tällä hetkellä kulku vieressä olevaan, isompaan halliin (pohjakuvassa halli B). Ovi voidaan tarvittaessa levyttää helposti umpeen.
Harjakattoisen rakennuksen vapaa korkeus on noin 4,7m, keskellä harjaa jopa 6m. Hallissa on oma lattiakaivo, voimavirta sekä sähkökäyttöinen, käyntiovellinen nosto-ovi, jonka leveys on neljä metriä ja korkeus 4,3 metriä. Tiloissa on myös autonosturi sekä taloyhtiön kompura, jonka käyttökustannukset kuuluvat yhtiövastikkeeseen.
Tilassa on lattialämmitys, joka riittää ylläpitolämpöön (noin 5-10C). Varsinainen lämmitys tapahtuu ilmalämpöpumpuilla.
Rakennus sijaitsee hyvien kulkuyhteyksien päässä, aivan Järvenpääntien kupeessa, vain reilun kymmenen kilometrin päässä Helsinki-Lahti -moottoritiestä ja Järvenpään keskustasta.
Myös halli B on myynnissä! Katso tarkemmat tiedot täältä: https://www.toimitilaa.fi/property/hallitilaa-pornaisten-portti-pornainen/
LYHYT MATKA HELSINKI-LAHTI -MOOTTORITIELLE!!!
KOHDETIEDOT
SIJAINTI
Katuosoite: Läpimurrontie 2 A, 07170 Pornainen
Kaupunginosa: Pornaisten Portin teollisuusalue
Ympäristö: Yritysalue
TONTTI
Pinta-ala: 3’000m²
Tontin omistus: Oma
RAKENNUS
Pinta-alat: Halli 160m²+parvi 50 m²
Nosto-oven koko: leveys 4m, korkeus 4,3m
Tilan sisäkorkeus: 4,7m-6m
Rakennusvuosi: 2012
Kiinteistötyyppi: Tuotantotila
Tilatyyppi: Varasto- ja tuotantohalli
Kunto, varusteet ja palvelut: Hyvä kunto, sähkökäyttöinen nosto-ovi, lattiakaivo, voimavirta, keittiö, wc ja suihku
Pysäköinti: Pihassa
Lämmitys: Lattialämmitys + ilmalämpöpumppu
Vesi ja viemäri: On
Vapautuu: Sopimuksen mukaan
MYYNTIHINTA JA KULUT
Myyntihinta: 139’000€
Yhtiövastike: 190€/kk+Alv
Sähkö- ja vesimaksu: Kulutuksen mukaan
Lämmitys: Lattialämmitys sisältyy vastikkeeseen, ilmalämpöpumpun käyttö omalla kustannuksella
Auraus: Sisältyy vastikkeeseen