751 m²

Keilasatama 5, Otaniemi, Espoomonitilatoimisto

Pinta-ala
751 m²
Kerros
3 / 9
Rakennusvuosi
2001
Toimitilan tyyppi
Toimistotila
Kaupunginosa
Otaniemi
Kaupunki
Espoo

Tyylikästä toimistotilaa Keilanimessä

Toimistotila 751m2 3.krs heti vapaa. Koko kerros on n 1620m2 ja on jaettavissa noin 418m2, 491m2 ja 751m2 tiloiksi asiakkaan tarpeen mukaan.

Keilasatama on ikoninen maamerkki Espoon Keilaniemessä. Tyylikäs ja palveluiltaan laadukas toimistotalo sijaitsee Keilaniemen parhaalla paikalla metroaseman läheisyydessä.

Keilasatamassa on laajat ja monipuoliset palvelut. Vuokralaisten käytössä on kuntosali ja erillisveloituksella personal trainer -palvelut. Työntekijöitä ja kokoustajia palvelee monipuolinen ravintola ja kahvila.

Kiinteistössä on tiloja yhdeksässä kerroksessa eri kokoluokan yrityksille 300:sta neliöstä ylöspäin. Talon toisessa kerroksessa on laaja neuvotteluhuonekeskus, jossa on yhteensä 21 neuvottelutilaa 8:n–200:n henkilön tilaisuuksiin. Yleiset tilat on uudistettu vuoden 2022 alussa.

Keskeinen sijainti Kehä 1:n ja Länsiväylän vieressä takaa hyvät julkisen liikenteen palvelut. Lisäksi kohteessa ja sen välittömässä läheisyydessä on runsaasti pysäköintitilaa henkilökunnan käyttöön.

Kysy lisää:

Harry Juselius, KTM, LKV, KJs +358-400-208419 harry.juselius@toimitilapalvelu.fi

Pentti Kaartinen, Ekonomi +359-050-337 8148 pentti.kaartinen@toimitilapalvelu.fi

Aarno Toffer Merkonomi Puh. 044-9781393 aarno.toffer@toimitilapalvelu.fi

Perustiedot

Sijainti
Keilasatama 5, 02150 Espoo
Kaupunginosa
Otaniemi
Kohdenumero
22767862
Kerros
3 / 9
Toimitilan tyyppi
Toimistotila
Tilan pinta-ala
751 m²
Huoneiston kokoonpano
monitilatoimisto

Hinta

Vuokra/kk
Lisätietoa vakuudesta
3 kk vuokran määrä + alv
Välityspalkkio
ei

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Toimistotila
Rakennusvuosi
2001
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
9
Lisätietoja lämmityksestä
Vesikeskuslämmitys
Tontin omistus
Oma