Rakennuksen kuvaus:
Tässä Väinö Vähäkallion suunnittelemassa ja vuonna 1933 valmistuneessa kiinteistössä on historian havinaa. Näyttävä rakennus näkyvällä paikalla Hämeentien varrella on saneerattu vuosina 2000 sekä 2009-2010 ja saanerauksien yhteydessä kauniin, vanhan kiinteistön tilat modernisoitiin vastaamaan nykyajan vaatimuksia. Tiloissa on koneellinen ilmanvaihto, jäähdytys sekä CAT6-tason kaapelointi kuituyhteydellä. Rakennuksen tarjoamat toimistotilat voidaan toteuttaa uuden vuokralaisen toiveita vastaaviksi ja ne on helposti muokattavissa esimerkiksi monitilakäyttöön.
Kiinteistöllä on näyttävä pääaula ja sen yhteydessä toimiva aulapalvelu. Tämän lisäksi käyttäjiä palvelee lounasravintola, viisi erikseen vuokrattavaa neuvottelutilaa, catering palvelut sekä oma autohalli. Yhteydet julkisilla liikennevälineillä ovat erinomaiset, Sörnäisten metroasema sijaitsee 200m päässä ja lähin raitiovaunupysäkki suoraan kiinteistön edessä.
Tilan kuvaus:
Vapaana siistiä toimistotilaa neljännessä kerroksessa. Tila remontoidaan uudelle käyttäjälle yrityksen tilatarpeiden mukaan. Sisäänkäynti Käenkuja 3 A.
Ei sovittuja esittelyitä. Ota yhteyttä kohteen ilmoittajaan sopiaksesi esittelystä.