Nyt vuokrattavissa ensimmäisen kerroksen tilava toimistokokonaisuus. Suuri avotila, työ- ja neuvotteluhuoneita, keittiö ja siistit wc-tilat.
Todella uniikilla sijainnilla, Oopperatalon edessä sijaitseva Mannerheimintie 15 koostuu kahdesta rakennuksesta. Näistä ensimmäinen on entinen Töölön Sokeritehtaan toimistotalo ja toinen myöhemmin rakennettu, lasinen pääkonttorirakennus.
Sokeritehtaan punatiilinen toimistotalo rakennettiin vuonna 1951 ja on ainoa jäljellä oleva Sokeritehtaanaikainen rakennus. Tunnistettavan rakennuksen historia näkyy edelleen Sokerityttö-veistoksena, joka sijaitsee talon edustalla. Mannerheimintie 15 B on rakennettu vuonna 1974 ja se on tasokas toimistotalo. Kiinteistöissä on kaukokylmäjäähdytykset ja erikseen vuokrattavia autopaikkoja pihalla ja hallissa.
Sijainti Mannerheimintien varrella takaa erinomaisen saavutettavuuden niin asiakkaille kuin henkilöstölle. Päärautatieasema, Kamppi ja useat raitiovaunu- ja bussilinjat ovat kävelyetäisyydellä. Alueella on hyvät pyöräilyreitit ja pysäköintimahdollisuudet.
Kiinteistö sijaitsee keskellä vilkasta keskustaa, jossa kaikki palvelut – ravintolat, kahvilat, kaupat ja hyvinvointipalvelut – ovat lähellä. Erinomainen ympäristö myös yritysvierailuille ja verkostoitumiselle.
Me Croisettella autamme teitä löytämään teille parhaat tilat! Olemme puolueettomia asiantuntijoita ja tunnemme toimitilamarkkinat, talot sekä tilat vankalla kokemuksella. Meillä on välityksessä kaikki toimitilat ja tiedämme niiden alustavat vuokratasot.
Tehtävämme on tehdä toimitilahaustanne onnistunut ja helppo. Saamme palkkiomme kiinteistönomistajalta, joten sinulle palvelumme on täysin maksuton.