256 m²

Kuortaneenkatu 2, Vallila, Helsinki

Pinta-ala
256 m²
Toimitilan tyyppi
Toimistotila
Kaupunginosa
Vallila
Kaupunki
Helsinki

Kuortaneenkatu 2, 256m2, 2. kerros, Toimistotila

Vuokrattavana 2. kerroksen näyttävä toimistotila Vallila Cornerissa. Tilassa 3 neukkaria, avotilaa ja kiva iso keittiö lounge. Omat wc:t 2 kpl. Sisävalokuvat ovat esimerkkejä kiinteistön tiloista.

Vallila Corner on päivittynyt uuteen loistoonsa. Kiinteistössä on myös uusi Dylan Corner lounasravintola. Rakennus osoitteessa Kuortaneenkatu 2 rakennettiin vuonna 1990 vanhan tehdashallin tilalle. Se on yhdistetty vuonna 1963 rakennettuun kiinteistöön osoitteessa Elimäenkatu 22-24.

Kiinteistön palveluvalikoimaan kuuluvat aulapalvelu, erillinen kahvila, vuokrattavia neuvottelutiloja sekä 85-paikkainen auditorio. Erinomaisten julkisten yhteyksien lisäksi kiinteistöllä on kahdessa tasossa oleva 204 paikan parkkihalli, josta on mahdollista vuokrata pysäköintioikeuksia ja noin 100 metrin päässä sijaitsevasta Aimo Parkin hallista löytyy vielä lisää tilaa n. 700 autolle.

Perustiedot

Kaupunginosa
Vallila
Toimitilan tyyppi
Toimistotila
Tilan pinta-ala
256 m²
Kokonaispinta-ala
256 m²

Hinta

Vuokra/kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Toimistotila
Rakennusvuoden lisätiedot
1963 ja 1990
Kunnan numero
91