1 775 € / kk142 m²

Kangaskontiontie 12 A, Kontionkangas, Oulu

Vuokra/kk
1 775 € / kk
Vapautuu
Heti vapaa
Pinta-ala
142 m²
Toimitilan tyyppi
Tuotantotila
Kaupunginosa
Kontionkangas
Kaupunki
Oulu

142m2 monikäyttöistä tilaa Maikkulassa

Heti vapaa, juuri remontoitu tila Maikkulan Yrityspuistosta Kangaskontiontieltä. Pihapiirissä on yhteensä neljä kiinteistöä, joissa toimii eri toimialan toimijoita, kuten Ruokaboksi, GRK, Haltija, Kiilto, Taxea. Vapaa tila sijaitsee näkyvässä A-kiinteistössä, joka on Kainuuntien suuntaisesti, joten näkyvyys valomainoksella on taattu.

Tässä vapaassa tilassa on todella monikäyttöinen pohjaratkaisu: alakerrassa on 98m2 hallitila, kaksi huonetta, jossa toisessa on keittiö kodinkoneineen. Lisäksi erillinen wc-tila sekä pieni varasto/kopiohuone. Yläkertatila on kooltaan ~20m2. Tila on yhtenäinen ja valoisa ja ikkunoita on kahteen suuntaan: Kainuuntien sekä hallitilan suuntaan. Yläkertaan on juuri uusittu kokolattiamatto.

* Alakerran pienemmän huoneen koko on 270 x 290 * Alakerran isomman huoneen koko on 270 x 360 * Yläkerran koko on 245 x 815

Tila lämpenee ilmalämpöpumpulla ja lisäksi lattiassa on lattialämmityskaapelit.

Kulkuyhteydet ovat mitä parhaimmat niin keskustaan kuin moottoritiellekin. Kainuuntien ramppi menee vierestä ja paikallisbussin pysäkki on 100 metrin päässä.

Piha-alueet on asfaltoitu ja vartioitu, jätteiden keräys on nykyaikainen, pyörille ja autoille löytyy hyvät paikat jne..

Sähkötolpallisia autopaikkoja on vapaana useita.

Perustiedot

Sijainti
Kangaskontiontie 12 A, 90240 Oulu
Kaupunginosa
Kontionkangas
Kohdenumero
22779602
Kerroksien lukumäärä
2
Toimitilan tyyppi
Tuotantotila
Tilan pinta-ala
142 m²
Pinta-alojen lisätiedot
* Hallin koko 98m2
* Alakerran pienemmän huoneen koko on 270 x 290
* Alakerran isomman huoneen koko on 270 x 360
* Yläkerran koko on 245 x 815
Kunto
Hyvä
Vapautuu
Heti vapaa
Vuokralaistyyppi
Päävuokralainen

Hinta

Vuokra/kk
1 775 € / kk
Vuokra-aika
Toistaiseksi voimassa oleva

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Maikkulan Yrityspuisto A Oy
Rakennuksen tyyppi
Tuotantotila
Kerroksia
2
Kattotyyppi
Harjakatto
Kiinteistönhoito
Säännöllinen hoito ympäri vuoden
Isännöinti
Omistajan isännöimä
Lämmitys
Ilmalämpöpumppu
Lämmönjakelu
Ilmalämpöpumppu, Vesikiertoinen lattialämmitys

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Pistokkeellisia autopaikkoja