445 m²

Karhumäenkuja 2 a, Aviapolis, Vantaa

Pinta-ala
445 m²
Kerros
1
Toimitilan tyyppi
Toimistotila
Kaupunginosa
Aviapolis
Kaupunki
Vantaa

Tyylikäs 445 m² toimisto hyvien kulkuyhteyksien ja monipuolisten palveluiden varrella, aivan Helsinki-Vantaan lentoaseman kupeessa.

1. kerroksen 445 m² moderni toimistotila, jossa on korkea huonekorkeus. Tilaan kuuluu jyvitettyä yhteiskäyttötilaa, jolloin kokonaispinta-ala on yhteensä 489 m². Tilaan voidaan tarvittaessa suunnitella yhdessä muutostyöt, jotta tila on huoneratkaisuiltaan ja pintamateriaaleiltaan vuokralaisen tarpeita vastaava.

Aviabulevardi II sijaitsee Aviapolis-aseman sisäänkäynnin yhteydessä, loistavien kulkuyhteyksien varrella. Helsinki-Vantaan lentokenttä on saavutettavissa junalla parissa minuutissa ja Helsingin keskustaan pääsee kätevästi niin junalla kuin bussillakin. Kiinteistön läheisyydestä lähtee useita bussilinjoja ympäri pääkaupunkiseutua. Aviapolis sijaitsee kehäradan varrella, joten Aviabulevardi on kätevästi saavutettavissa myös autolla.

Kiinteistöstä löytyy yrityksellesi kattavat palvelut, mukaan lukien aulapalvelu, vuokrattavia neuvottelutiloja, lounasravintola sekä sosiaalitiloja. Aviabulevardi on suunniteltu ja toteutettu LEED:in tiukkojen vaatimusten puitteissa, joka näkyy vuokralaisille kustannussäästöinä, parantuneena tehokkuutena ja imagohyötyinä. Aviabulevardin vieressä sijaitsee pitkänmatkalaisille tai yritysvieraille majoituspaikkaa tarjoava kansainvälisen tason hotelli Clarion. Runsaat palvelut ja kattava lounasvalikoima löytyy kiven heiton päässä sijaitsevasta kappakeskus Jumbosta. Mittava viihdekeskus kylpylöineen löytyy Flamingo Spa Kylpylästä. Aviapoliksen läheisyydessä sijaitsee myös mainiot ulkoilureitit.

Perustiedot

Sijainti
Karhumäenkuja 2 a, 01530 Vantaa
Kaupunginosa
Aviapolis
Kerros
1
Toimitilan tyyppi
Toimistotila
Tilan pinta-ala
445 m²
Kokonaispinta-ala
445 m²

Hinta

Vuokra/kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Toimistotila
Hissi
Kyllä
Energialuokka
Ei lain edellyttämää energiatodistusta