990 000 €1 500 m²

Pikijärventie 1 B, Rainio, Heinola35h + avok + s + p

Velaton hinta
990 000 €
Pinta-ala
1 500 m²
Huoneita
35
Kerros
8 / 8
Toimitilan tyyppi
Muu tila
Kaupunginosa
Rainio
Kaupunki
Heinola

AS Oy Valolinnan Helmi

Myydään As Oy Valolinna Helmi - as Oy Valolinna Helmen 35 asuinhuoneiston kokonaisuus, joka soveltuu tavalliseen asumiseen sekä erityis asunnoiksi. - Asunnoissa on korkeussäädettävät keittiökaapit. - Wc-suihkutilat esteettömät. - Huoneistot ovat sprinklattuja 22,5-40 m2 huoneistoja. Tämä kokonaisuus sijaitsee Valolinnan kauniilla puistomaisella alueella. Keskustaan matkaa noin 2km. Huoneet ovat remontoitu täysin 2006. Rakennus kokonaisuudessaa hyvä kuntoinen, esteetön pääsy huoneille ja alueella liikkumiseen. Valokuvissa näkyy myös kaunis puistoympäristö. Valolinnan alueella on myös Terveyslampi lenkkeineen. Pihasta pääsee suoraan Sataojan luontopoluille.

Perustiedot

Sijainti
Pikijärventie 1 B, 18120 Heinola
Kaupunginosa
Rainio
Kohdenumero
24479358
Kerros
8 / 8
Toimitilan tyyppi
Muu tila
Tilan pinta-ala
1 500 m²
Kokonaispinta-ala
1 500 m²
Pinta-alojen lisätiedot
huoneistoja 35 kpl, myydään kokonaisuutena.
Huoneiston kokoonpano
35h + avok + s + p
Huoneita
35
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
kohde vuokrattuna, vapautuu sopimuksen mukaan, tai vuokralaiset siirtyy mukana.
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä

Hinta

Velaton hinta
990 000 €
Myyntihinta
990 000 €
Neliöhinta
660 € / m²

Vastikkeet

Pääomavastike
/ kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Muu tila
Kerroksia
8
Tontin vuokra
0