Aito höyrylaiva
Tilaisuus ravintolayrittäjälle, myytävänä Suomessa legendaarinen höyrylaivaravintola s/s Ukkopekka kalusteineen, laitteineen ja sisustuksineen. Laiva voi toimia ravintolana paikallaan laiturissa tai liikennöitynä. Laiva on toiminut ympärivuotisesti talvilämpimänä mm, Aurajoessa , Naantalissa ja Tallinnassa ympärivuotisena, Rakennettu jäänmurtokelpoiseksi ja on täysin lämpöeristetty kaikkine tiloineen, yhteensä lähes 400 m2,
Liikennekelpoinen, erinomaisessa kunnossa oleva ja vuonna 2024 5 vuodeksi katsastettu laiva sijaitsee tällä hetkellä Turussa Aurajoessa ja siirretään kaupan yhteydessä ostajan omaan laituriin.
Laivassa on nostalginen höyrylaiva-ajan salonkien oikea ja aito tunnelma messinkikalusteineen, täysi ravintolan ruuanvalmistuskeittiö aputiloineen ja pakkas- ja kylmälaitteineen. Sisätiloissa 180 asiakaspaikkaa ja aurinkoterassilla kannella tilaa noin 80 hengelle.
Kauppaan sisältyy täysin valmis tarpeisto ja irtaimisto ravintolatoiminnan aloittamiseen.
Mahdollisuus myös toimistolaivaksi;
Toimistotila tarjoaa ympärivuotiseen käyttöön sopivan työympäristön jopa kahdeksalle hengelle sekä erillisen edustustilan. Tilassa on täydellisesti varusteltu keittiö laitteineen ja runsaine työskentelytiloineen. Kesäkaudella käytettävissä on aurinkokansi, ja majoitusta varten löytyy seitsemän hytiksi sisustettua huonetta. Lisäksi tilassa on kolme wc:tä ja suihku. Erillinen edustustila luo mahdollisuuden kokouksiin ja vierastilaisuuksiin, ja kokonaisuutta täydentää höyrylaivojen salonkeja muistuttava nostalginen tunnelma. Tervetuloa tutustumaan, yllätyt varmasti positiivisesti.
Yhteydenotot, lisätiedot ja esittelyvaraukset: mari.karkkainen@remax.fi
https://www.ukkopekka.fi/myytavana-ukkopekka