900 m²

Miestentie 7, Otaniemi, EspooToimisto

Pinta-ala
900 m²
Kerros
7
Rakennusvuosi
2012
Toimitilan tyyppi
Toimistotila
Kaupunginosa
Otaniemi
Kaupunki
Espoo

Pääkontoritason toimitilaa Keilaniemessä

Swing House 900m2 kerokset 5.6. tai 7 Miestentie 7 Keilaniemi, Espoo Swing House on toimistotornin ja hotellin käsittävä kokonaisuus, joka on rakennetaan Swing toimistorakennuksen rinnalle lähelle Espoon Keilaniemen metroa ja tulevaa Raide-Jokeria. Uusi toimistorakennus valmistuu vuoden 2021 lopussa, ja hotelli alkuvuodesta 2022. Hotellioperaattoriksi on vahvistunut Sokotel Oy. Swing House on kahden toimistorakennuksen sekä hotellin muodostama kokonaisuus yhdistelmä, joka palvelee sinua ja yritystäsi 24/7.

Keilaniemen sydämeen valmistuvassa uudessa toimistokiinteistössä viihtyvät hyvinvoivat ja tuottavat työntekijät. Sen takaavat kiinteistön terveelliset, WELL v2 -sertifioidut olosuhteet. Laadukas sisäilma, luonnolliset materiaalit, luonnonvalo, liike ja vihreys ovat keskeisiä laadun ajureita WELL v2 sertifioidussa Swing Housessa. Hyvinvointi on keskiössä kaikissa kiinteistön ratkaisuissa aina liikkumaan houkuttelevasta avoportaasta viihtyisiin yleisiin tiloihin sekä yksilöllisesti räätälöitäviin työtiloihin.

Swing House toimitila- ja hotellikokonaisuus sopii erityisesti kansainvälisten yhtiöiden tarpeisiin. Kiinteistössä sijaitsevan hotellin lisäksi Swing Housen palveluihin kuuluvat mm. ravintola, kuntosali ja viihtyisät lounge tilat. Swing House tarjoaa tilakokoonpanoja alkaen 25 hengen yrityksestä aina suurienkin organisaatioiden tilatarpeisiin asti. Yhden toimistokerroksen pinta-ala on n. 900m2. Kerroksia on mahdollistaa yhdistää sisäporras ratkaisuin. Laadukas sisäilma, luonnolliset materiaalit, luonnonvalo, liike ja vihreys ovat tärkeitä työympäristön ominaisuuksia WELL-sertifioidussa Swing Housessa. Tilat ovat helposti muokattavissa organisaatiosi koolle ja työkulttuurille sopiviksi. Oli yrityksesi mittakaavaltaan startup, scaleup tai suurempi konserni, löydät aina mitä tarvitset. Swing Housessa ravintola, oleskeluaulat, kuntosali sekä muut palvelut ovat ulottuvillasi 24/7.

Kiinteistötiedot Kiinteistön nimi: Koy Espoon Swing Plus A Osoite: Miestentie 5- 9, 02150 Espoo Käyttötarkoitus: Toimistokiinteistö Rakennusvuosi: 2021 Pinta-ala: 6200 m² Kerrokset: 7 LENTOKENTTÄ: 25 min / 25km METRO: 400m BUSSI: 100m Keskustaan autolla: 11min / 8km Toimitila 2685m2 Swing House Plus

Tästä monitilatyöympäristöstä avautuu ikkunat kolmeen suuntaan. Kerrokset 5, 6 tai 7 vuokrattavissa joko toisiinsa sisäisellä portaalla yhdistettävinä kokonaisuuksina tai noin 900 m2 per kerros. Kysy kiinteistöön valmistuvia tilakokoja! Valmistuu loppuvuodesta 2021. Kerros: 5, 6, tai 7 Vapautuminen: 12/2021

Lisätiedot: Harry Juselius, puh. 0400-208 419 e-mail, harry.juselius@toimitilapalvelu.fi Aarno Toffer, puh. 044-9781 393 e-mail aarno.toffer@toimitilapalvelu.fi Penti Kaartinen, puh. 050-337 8148 e-mail, pentti.kaartinen@toimitilapalvelu.fi

Seuraavat esittelyt

Ei sovittuja esittelyitä. Ota yhteyttä kohteen ilmoittajaan sopiaksesi esittelystä.

Perustiedot

Sijainti
Miestentie 7, 02150 Espoo
Kaupunginosa
Otaniemi
Kohdenumero
16337018
Kerros
7
Toimitilan tyyppi
Toimistotila
Tilan pinta-ala
900 m²
Huoneiston kokoonpano
Toimisto

Hinta

Vuokra/kk
Kysy hintaa
Lisätietoa vakuudesta
3 kk vuokran määrä + alv
Välityspalkkio
Ei

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Toimistotila
Rakennusvuosi
2012
Rakennusmateriaali
Betoni

Ota yhteyttä ilmoittajaan

Harry Juselius KTM LKV, Aarno Toffer Merkonomi, Pentti Kaartinen Eonomi
Puh: 358 400-208419 044-9781393 050-3378148
Toimitilapalvelu FNTC LKV
Käenkuja 8 A, 00500 Helsinki
Harry Juselius KTM LKV, Aarno Toffer Merkonomi, Pentti Kaartinen Eonomi
Harry Juselius KTM LKV, Aarno Toffer Merkonomi, Pentti Kaartinen Eonomi
Puh: 358 400-208419 044-9781393 050-3378148

Ota yhteyttä ilmoittajaan

Soita