3 000 m²

Helsinki

Pinta-ala
3 000 m²
Toimitilan tyyppi
Toimistotila
Kaupunki
Helsinki

L3-Makasiinin uniikki loft toimisto

L3 on heräämässä henkiin. Entinen varastorakennus muutetaan moderniksi hybridirakennukseksi; työskentele, liiku, syö ja seurustele saman katon alla. Yhteensä 10 000 neliömetriä 4:ssä eri kerroksessa.

Lars Sonckin suunnittelema ja vuonna 1924 valmistunut L3 Makasiini on Jätkäsaaren vanhin rakennus. Rakennuksen päädyssä oleva nosturi jää muistoksi alueen ja kiinteistön aiemmasta käytöstä.

Rakennuksen 2. kerroksessa on vuokrattavana toimistotilaa jopa 3 000 m2 asti. Oma terassi ja näyttävä sisäänkäynti!

L3 näkee uuden elämän seuraavien 100 vuoden aikana nykyaikaisilla ja ajantasaisilla ympäristöystävällisillä teknisillä ratkaisuilla. Muun muassa kaukolämpö ja -jäähdytys, energian kierrätys, aurinkopaneelit ja vedensäästötoimenpiteet, sekä hiilineutraali jätehuolto

 

Minimi istumapaikat: 100, Maksimi istumapaikat: 300, Tunnisteet: Aulapalvelu, Kuntosali, Lounasravintola, Neuvottelutilat, Pukuhuoneet, Pyöräparkki, Pysäköinti kadulla, Vieraspysäköinti

Perustiedot

Toimitilan tyyppi
Toimistotila
Tilan pinta-ala
3 000 m²

Hinta

Vuokra/kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Toimistotila