801 m²

Lautatarhankatu 6, Kalasatama, Helsinki

Pinta-ala
801 m²
Kerros
5
Toimitilan tyyppi
Toimistotila
Kaupunginosa
Kalasatama
Kaupunki
Helsinki

Penthouse!

Talon ylimmän kerroksen suuri toimistotila, jossa upea kaareva katto. Tila on suurimmilta osin avotilaa muutamalla huoneella ja vetäytymistilalla. Tilajakoa on luonnollisesti lisättävissä tulevan käyttäjän tarvitessa sitä.

Lindström Talo on alueen vanhimpia kiinteistöjä ja rakennettu vuonna 1902. Talo toimi nimensä mukaisesti Lindströmin pesularakennuksena, mutta koki täydellisen remontin vuonna 2003, jolloin se uudistettiin pesulasta moderniksi tämän päivän toimistotilaksi. Kiinteistön vanhan käyttötarkoituksen vuoksi osa tilasta on upeaa yli neljän metrin huonekorkeudellista industrial-henkistä tilaa suurine ikkunoineen.

Kiinteistön päivityksen yhteydessä otettiin huomioon nykypäivän vaateet ja tila onkin muokattavissa joustavasti erilaisiin tarpeisiin. Talosta löytyy aulapalvelun lisäksi myös yhteisiä neuvottelutiloja ja ravintola, josta saa niin aamupalaa kuin lounastakin. Lindströmin Talo sijaitsee aivan Teurastamon urbaanin kaupunkikeskuksen vieressä, josta löydät lounasvaihtoehtoja. Kauppakeskus REDI sijaitsee kävelymatkan päässä.

Croisette on uusi ja innovatiivinen toimitilojen välitysyritys Suomessa. Meillä on vahva halu auttaa teitä löytämään paras toimitilaratkaisu mahdollisimman vaivattomasti. Huomaathan, että kaikki vapaat ja vapautuvat tilat ovat kauttamme saatavilla. Osa tiloista on hiljaisessa markkinoinnissa, mutta ottamalla meihin yhteyttä saat nekin tietoosi. Palvelumme on tilanhakijoille täysin maksutonta.

Perustiedot

Kaupunginosa
Kalasatama
Kerros
5
Toimitilan tyyppi
Toimistotila
Tilan pinta-ala
801 m²
Kokonaispinta-ala
801 m²
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa

Hinta

Vuokra/kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Toimistotila
Hissi
Kyllä